Paryskie Perełki

Francja – Paryskie perełki i zamki nad Loarą

 

Będziemy zwiedzać

Orlean · Chambord · Chenonceau · Ambois · Wieża Eiffla · Montmartre · Moulin Rouge · Plac Pigalle · Rejs po Sekwanie · WERSAL· Luwr

 

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Niemcy.

Dzień 2

Przejazd przez Niemcy do Francji w okolice Orleanu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Orleanu - miasta o królewskich i republikańskich tradycjach, kojarzonego z postacią Joanny d'Arc. Zwiedzanie Starego Miasta: gotycka katedra Saint-Croix, zbudowana w okresie średniowiecza w stylu gotyckim przebudowywana kilkaset lat później, po całkowitym niemalże zburzeniu przez hugenotów. Transept posiada trzy nawy i ma aż 136 m długości. Katedra jest słynna z powodu Joanny d'Arc, która wg podań uczestniczyła tu we mszy świętej. Dodawane podczas odbudowy elementy, takie jak rozety ozdobne, ciężkie kolumny nie do końca pasowały do reszty, ale późniejsze witraże i iglica dodały nieco harmonii całości. Następnie bardzo ciekawy Place du Martroi z pomnikiem Joanny d'Arc w centrum. oraz dom Joanny d'Arc. Przejazd do hotelu w okolicy Orleanu, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków nad Loarą. Chambord - największa rezydencja w dolinie Loary wybudowana przez Franciszka I i najprawdopodobniej z wykorzystaniem planów Leonarda da Vinci. Zamek w Chambord stanowi jedno z największych dzieł architektury okresu renesansu, a jego sylwetka jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych. Zobaczymy Chenonceau - bywa często nazywany także Zamkiem Dam, romantyczny, służący rozrywkom zamek wybudowany staraniem kobiet z arystokratycznych rodów. Następnie wysadzana platanami aleja i Amboise - zamek o największej randze historycznej Ludwika XI. Urodził się i umarł w nim Karol VIII, a Franciszek I i Katarzyna Medycejska byli częstymi gośćmi. Prawdziwym klejnotem architektury gotyckiej jest Kaplica św. Huberta - domniemane miejsce pochówku Leonarda da Vinci. Przejazd do Paryża , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Paryża: Wieża Eiffla, będąca symbolem miasta i paryskiej wystawy, Pola Marsowe, Plac Trocadero. Przejazd tzw. Osią Historyczną do paryskiej "dzielnicy" XXI wieku La Défense - centrum miasta, Łuk Triumfalny, Champs Elysees - najsłynniejsza aleja świata. Przejazd przez plac de la Concorde w okolice Grands Boulevards i Opery Garnier. Zobaczymy Muzeum Perfum Fragonard - możliwość zapoznania się z technologią produkcji perfum. Przejedziemy na Plac Vendome, Hotel Ritz, wizyta na Montmartre, słynnym wzgórzu artystów, kabaretów i rozrywki. Spacer przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge, Plac Pigalle, bazylika Sacre Coeur. zwiedzanie Montmartre'u Place du Tertre, rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Wersalu - który przez 100 lat w XVII i XVIII w. pełnił rolę stolicy kraju. Miały tam miejsce takie wydarzenia historyczne, jak koronacja Wilhelma I Hohenzollerna, czy podpisanie traktatu pokojowego w 1919 r., zwanego traktatem wersalskim. Zwiedzanie ogrodów i pałacu, który jest klejnotem klasycyzmu barokowego. Są tu polskie akcenty m.in. stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie Światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Po zwiedzaniu przejazd do Paryża - Quartier Latin - dzielnicy pamiętającej czasy Rzymian i najstarszy uniwersytet paryski – Sorbona, wzgórze świętej Genowefy, Pantheon, gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Skłodowska - Curie. - zwiedzanie Ogrodów Tuileries i najsłynniejszego muzeum paryskiego, Muzeum Luwr. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i kontynuacja zwiedzania Paryża: Katedra Notre – Dame, jedna z najbardziej prestiżowych budowli sakralnych wybudowanych w stylu gotyckim, Conciergerie - dawny pałac królewski i więzienie Rewolucji Francuskiej, Centrum Pompidou - narodowe centrum sztuki i kultury. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Po drodze wizyta w Reims i zwiedzanie Katedry Notre – Dame, gdzie koronowani byli królowie francuscy. Kontynuacja podróży do Polski

Dzień 8

Powrót do Polski i zakończenie wycieczki.

 

UWAGA

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.