Mołdawia samolotem

 

Program wycieczki samolotowej: Mołdawia-Odessa 8 dni

 

 

Termin: 26.05-02.06.2018

 

Dzień I 26.05.2018 ( sobota )

Godz.12:30 zbiórka uczestników na lotnisku 2 godz. przed wylotem samolotu. Spotkanie z pilotem. Odprawa lotniskowa. 14:30 wylot do Kiszyniowa PLL LOT. 17:20 lądowanie na lotnisku w Kiszyniowie, spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

 

Dzień II 27.05.2018 ( niedziela )

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na północ Mołdawii do miasteczka Soroka. Najpierw zwiedzanie Twierdzy Soroka. Spotkanie z miejscowym historykiem, który opowie o tajemnicach twierdzy i związanych z nią wydarzeniach historycznych. Pierwsze wzmianki o twierdzy pochodzą z 1499r. Wówczas wzniesiono kwadratową, drewnianą fortecę, która przeszła wiele dramatycznych wydarzeń min. pożary oraz inwazje Tatarów i Kozaków, . W XVI w. twierdzę odbudowano z kamienia i stała się wyjątkowa wśród europejskiej architektury obronnej. Podczas Wielkiej Wojny Tureckiej siły króla Jana III Sobieskiego skutecznie obroniły fortecę przed Osmanami. Kolejny w programie będzie spacer po dzielnicy cygańskiej. Soroki są stolicą mołdawskich Romów. Na wysokim brzegu rzeki wznoszą się ich malownicze pałace. Obiad w pobliskiej restauracji "La Cetatea Veche" znanej z dobrej kuchni. Postój przy monumencie zwanym "Świecą Wdzięczności". Wejście po schodach ( 600 schodków )( dla chętnych ) by podziwiać przepiękną panoramę na rzekę Dniestr. Po południu przejazd do miasteczka Orhei w regionie Orhei w centralnej Mołdawii aby odwiedzić jedną z najnowszych ale bardzo prężnie rozwijających się winnic w Mołdawii, która produkuje szeroką gamę win. Degustacja z udziałem profesjonalnego someliera w winiarnii "Chateau Vartely. Krótka wizyta w miasteczku Orhei w kościele katolickim którego fundatorką była Cezarina Dobrowolska, szlachetna dama polskiego pochodzenia. Wieczorem powrót do Kiszyniowa, możliwość kolacji we własnym zakresie. nocleg

 

Dzień III 28.05.2018 ( poniedziałek )

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Kiszyniowa, objazd po mieście: główna ulica stolicy czyli Aleja Stefan cel Mare ( Stefana III Wielkiego ),Wieża Zegarowa, Łuk Tryumfalny, Sobór Narodzenia Pańskiego, centralny plac miasta imienia Stefana Wielkiego, ratusz, Katedra rzymskokatolicka Opatrzności Bożej, budynki parlamentu i rządu, teatr Opery i Baletu. Spacer Aleją Klasyków literatury w parku Stefana Wielkiego, targowisko miejskie oraz kompleks pomnikowy "Wieczność", powstały w 1975r., monumentalny pomnik poległych z "wiecznym ogniem". Czas wolny. Następnie przejazd do znanych na całym świecie piwnic i winiarni w Milesti Mici. Słyną przede wszystkim z ponad 50-kilometrowych podziemnych galerii przekształconych w magazyny winiarskie. W 2005r "Złotą Kolekcję" win Milesti Mici odnotowano w Księdze Rekordów Guinnessa jako największą kolekcję win na świecie liczącą  ponad. 2 mln. butelek. Objazd winiarni odbywa się mini-busami. Po zwiedzaniu degustacja 5 gatunków win z obiadem. Po obiedzie przejazd do miasteczka Hincesti, w którym znajduje się Pałac Manuc Bei. Zwiedzanie zabytkowego kompleksu pałacowego zbudowanego w stylu francuskiego klasycyzmu, na który składa się: dwupoziomowy pałac, budynek hrabiny, zamek myśliwski, wieże strażnicze, ogród zimowy oraz park. Od 1970 r. pałac mieści muzeum z kolekcją ponad 20 000 eksponatów. Powrót na nocleg do hotelu w Kiszyniowie. Ewentualna kolacja płatna we własnym zakresie.

 

Dzień IV 29.05.2018 ( wtorek )

Śniadanie w hotelu. Przejazd do samozwańczej Republiki Naddniestrza, która posiada swoją własną walutę, straż graniczną i policję. Naddniestrze uznawane jest za relikt okresu sowieckiego, odwołuje się do historii ZSRR, stoją tu czołgi pozostawione od czasów II Wojny światowej oraz nadal przy siedzibie prezydenta wznosi się pomnik Lenina, który będzie można zobaczyć w trakcie zwiedzania. Kontrola paszportowa przy wjeździe. Przejazd do Tyraspola,  drugiego co do wielkości miasta w Mołdawii , położonego na lewym brzegu Dniestru, które od roku 1991 pełni funkcję stolicy samozwańczej Republiki Naddniestrza. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć teatr Komedii i Dramatu, pomniki Lenina i Suworowa, budynki Rady Miasta i władz Naddniestrza oraz pospacerować wzdłuż rzeki Dniestr. Następnie wizyta w słynnej wytwórni koniaków Kvint -harmonia, wyrafinowanie i tradycja stanowią podstawę najstarszych mołdawskich koniaków takich jak 40-letni "Suvorov" czy 50-letni "Cneazi Vitghenstein". Możliwość zdegustowania niesamowitych tutejszych trunków. Opcjonalnie lunch w tradycyjnej ukraińskiej restauracji "Kumanek" ( 15 EUR/os  lub w fabryce Kvinta ) 

Po południu przejazd do Bendery ( Tighina ) miasta znajdującego się na prawym brzegu Dniestru. Zwiedzanie starej, średniowiecznej twierdzy zbudowanej w XVI w. przez tureckiego architekta, po tym jak miasto Bendery stało się częścią Imperium Osmańskiego. Twierdza była otoczona wysokim murem ziemi i głęboką fosą, która nigdy nie została napełniona wodą. Mury twierdzy i okrągłe wieże przetrwały do czasów współczesnych. Powrót do Kiszyniowa na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień V 30.05.2018 ( środa )

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Orheiul Vechi ( Starego Orgejowa ), zabytkowego kompleksu historyczno-archeologicznego położonego nad rzeką Reut. Znaleziono tam wiele grodzisk, min. grockie z VI w p.n.e do I w. n.e. Nad Reutem między XIII a XIXw. istniało również pięć męskich klasztorów prawosławnych wykutych w skałach. Zwiedzanie pochodzącego z XIII w. wykutego w wapiennej skale klasztoru w jaskini oraz licznych stanowisk archeologicznych z unikalnym krajobrazem, ruin fortecy dackich, średniowiecznej cytadeli i pałacu oraz śladów fortyfikacji ziemnych. Kolejnym interesującym miejscem będzie skansen w wiosce Butuceni pokazujący tradycyjny styl życia mieszkańców mołdawskich wsi w XIXw.. Opcjonalnie Lunch w typowym XIX- wiecznym domu z degustacją mołdawskich produktów  ekologicznych ) Transfer do winnicy Krikowa, najsłynniejszego mołdawskiego zakładu winiarskiego założonego w 1952r.Jest to unikalny kompleks podziemny, znany na całym świecie ze swoich ogromnych labiryntów, podziemnych ulic z  nazwami win ( ulica Cabernet-Sauvignon, Ulica Merlot, Ulica Feteasca ) oraz prywatnych kolekcji win. Wina z kolekcji Krikowy mają wieloletnią tradycję: najstarsza butelka pochodzi z 1902r. Przemieszczenie się po tunelach odbywa się kolejką. Zwiedzanie piwnic połączone jest z prezentacją procesu produkcji win i szampanów .Po zwiedzaniu nastąpi degustacja  najsłynniejszych win i szampanów z drobnymi przekąskami w przepięknych, luksusowych wnętrzach winiarni. Powrót do Kiszyniowa na obiadokolację i nocleg.

 

 

 

Dzień VI 31.05.2018 ( czwartek )

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Odessy wcześnie rano. Przekroczenie granicy mołdawsko-ukraińskiej w Tudorze na południowym-wschodzie Mołdawii. Opcjonalnie Lunch po przyjeździe. Zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek. Po południu zwiedzanie Odessy z miejscowym przewodnikiem. Spacer po centrum Odessy i nadmorskim parku. Możliwość zobaczenia takich miejsc jak: budynki Opery i Baletu oraz Filharmonii, Pomnik Puszkina, Schody Potiomkinowskie, port, Park Miejski i Stambulski, Pałac Woroncowów z XIXw. Po zakończeniu zwiedzania obiadokolacja w restauracji lub hotelu, nocleg.

 

Dzień VII 01.06.2018 ( piątek )

Śniadanie w hotelu. Czas wolny lub opcjonalnie dalsze zwiedzanie Odessy z miejscowym przewodnikiem: kościoły Odessy: lub największe na świecie Odeskie katakumby liczące 2500km. korytarzy, używane w przeszłości jako schronienie przez przemytników, rewolucjonistów i partyzantów podczas II Wojny Światowej. Wykwaterowanie z hotelu do g.12:00.Wyjazd z Odessy w kierunku Mołdawii w godzinach południowych. Przekroczenie granicy w Palance lub Tudorze w południowo-wschodniej Mołdawii. Przejazd do wioski Purcari położonej kilka kilometrów od granicy. Wizyta w najstarszej, a jednocześnie najmniejszej winiarni w Mołdawii. Możliwość prześledzenia całego cyklu produkcji markowych win od przetwarzania winogron do leżakowania w beczkach oraz butelkowania. Możliwość degustacji wyśmienitych win, z których niektóre należą do ulubionych win Królowej Elżbiety II. Przyjazd do hotelu w Kiszyniowie Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg w Kiszyniowie.

 

 

Dzień VIII 02.06.2018 ( sobota )

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na zakupy w Kiszyniowie. Wykwaterowanie z hotelu.  Transfer na lotnisko w Kiszyniowie.15:55 odprawa lotniskowa. 17:55 wylot do Polski PLL LOT. 18.40 lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

 

 

 

Cena:   2895,00 zł/os przy minimum 40 płatnych uczestnikach + 163 EUR/ os

 

 

Cena zawiera: 

przelot samolotem PLL LOT: Warszawa - Kiszyniów- Warszawa

opłaty lotniskowe

przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację i Wi-Fi

6 noclegów w hotelu 3* w Kiszyniowie i1 nocleg w hotelu 4* w Odessie pokoje 2-3 osobowe 

wyżywienie: 7 śniadań

7 obiadów lub obiadokolacji - w/g programu

opiekę pilota 

opiekę  miejscowego przewodnika

ubezpieczenie KL i NNW

 

 

Cena  nie zawiera biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu w Euro

do wyboru

zwiedzanie Twierdzy Soroka                                                                              2,00

zwiedzanie winiarnii "Chateau Vartely z degustacj a 6 gatunków win.             15,00

zwiedzanie winiarni w Milesti Mici z degustacją 5 gatunków win i obiadem     33,00

zwiedzanie kompleksu pałacowego Manuc Bei        12,00

zwiedzanie wytwórni koniaków Kvint z degustacją 5 gatunków koniaku          11,00

zwiedzanie średniowiecznej twierdzy Bendery                                                   6,00

skansen w Orheiul Vechi 1,00

zwiedzanie winiarni  Krikowa z degustacją 4 gatunków win i przekąskami      30,00

kościoły Odessy                                                                                              10,00

katakumby Odessy                                                                                         14,00

zwiedzanie winiarni w Mołdawii Purcarii z degustacją 4 gatunków win           13,00

 

...............................................................................................................................

Razem                                                                                                          163.00

Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i obsługi hotelowej - 

dopłaty do pokoju jednoosobowego 

wydatków osobistych

 

Polityka cookies

Polityka Cookies

W celu udostępnienia możliwości korzystania ze strony portalu używamy plików cookies. Informujemy, jakie pliki cookies będą przechowywane. W każdej chwili możesz zmienić te ustawienia w przeglądarce. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na poprawne działanie portalu internetowego.

Szczegóły znajdziesz na stronie Polityka Prywatności i Plików Cookie.

Rodzaje cookies wykorzystywanych na stronie:

Nazwa cookies

Rodzaj

Cel zapisania pliku

PHPSESSID2

Ciasteczko jest usuwane przy zamknięciu przeglądarki.

Wymagane do powiązania kolejnych podstron w obrębie sesji przeglądarki podczas procesu rezerwacji. Używane również przy sprawdzeniu poprawności kodu Captcha dla danego użytkownika.

tid

Ciasteczko jest usuwane przy zamknięciu przeglądarki.

Ciasteczko używane przy powiązaniu kolejnych podstron w obrębie sesji przeglądarki. (logi są trzymane do 1 tygodnia).

c

Okres ważności ciasteczka: 2 lata od ustawienia.

Ciasteczko ustawiane przy zgodzie na pliki Cookie.

VC

Ciasteczko jest usuwane przy zamknięciu przeglądarki.

Kod waluty wybranej przez użytkownika

displayCookieConsent

Okres ważności ciasteczka: rok od ustawienia.

Ciasteczko ustawiane przy zgodzie na Przejdź do portalu.